Billedgalleri
6 måneder poms, mops, chihuahua blanding
Varebeskrivelse
Alder: 6 måneder
Dette har ikke været en nem beslutning men det er det rigtige at gøre selvom det gør ondt.
Jeg har her den dejligste lille pige, Molly, der er en blanding af pomerani, mops og Chihuahua som jeg desværre må finde et andet godt hjem til.
Dette er pga. At jeg har en teacup poms i forvejen som Molly er ALT for hård ved tiltrods for hendes kun halve år.
Det er så galt at Amy (t.c.poms) piver, flygter med halen mellem benene for at finde et sted hun kan gemme sig. Så tør ikke tænke på hvad der sker når Molly bliver ældre.
Jeg købte Molly med henblik på at de 2 skulle få glæde af hinanden med det er blevet totalt modsat og derfor skal Molly et sted hen hvor hun kun er selv. Måske med en stor hund men dette ved jeg ikke hvordan hun reager på. Små hunde dur ihvertfald ikke.
Molly er født d 24/11 - 24 og er et snaksalig lille væsen. Ligger sig på ryggen med alle 4 stænger lige i vejret for at blive snakket med. Hun er meget nysgerrig og elsker at gå og snuse i græsplænen. Især hvis man har kastet godbidder ud. Dem finder hun hurtigt i græsset.
Hun er livlig, en lille krudttønde og vil gerne udforske men kommer når man kalder på hende.
Hun er renlig og god til at gå i snor.
Børn går hun også i godt spænd med og elsker at lege.
Hendes sele og hundesnor følger selvfølgelig med hende og derudover noget foder til den første tid.
Jeg har givet 13000 kr for hende så tænker at 9500 kr er fair pris.
Sms ved interesse til 25179965
Håber at jeg kan finde et nyt godt hjem til hende.
Mvh Karina
PS: MOLLY BEFINDER SIG PÅ ALS. 😀
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 17.5.2025 kl. 13:47 ・ Annonce-ID: 9980826