Billedgalleri
Yanagisawa Fløjte Model 300 - Håndlavet i Japan
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Til salg: Yanagisawa Fløjte Model 300 – Håndlavet i Japan – Sjældent samlerobjekt
Jeg tilbyder en Yanagisawa Fløjte – Model 300, en smukt fremstillet og sjælden koncertfløjte fremstillet i Japan af et af de mest respekterede navne i blæseinstrumentverdenen. Selvom Yanagisawa er bedst kendt for deres professionelle saxofoner, udviser denne fløjte det samme exceptionelle håndværk og sans for detaljer.
🔹 Mærke: Yanagisawa
🔹 Model: 300
🔹 Toneart: C
🔹 Fodled: C fod
🔹 Krop: Forsølvet
🔹 Oprindelse: Håndlavet i Japan
🔹 Stand: Brugt, men i generel god stand. Kosmetiske tegn på alder, let anløbning og slid, men mekanisk intakt. Puder og fjedre fungerer som forventet. Ingen større buler eller skader.
🔹 Inkluderer: Original hårdt etui med rødt fløjlsinteriør
Denne fløjte er perfekt til let øvede spillere eller samlere, der leder efter et instrument af høj kvalitet, fremstillet i Japan, med en unik og fyldig tone. Aktionen er responsiv, intonationen er stabil, og instrumentet føles solidt og velbalanceret i hånden.
🎶 Et sjældent fund – ideelt for seriøse studerende, elskere af vintageinstrumenter eller alle, der leder efter et unikt alternativ til mere almindelige fløjtemærker.
💼 Verdensomspændende forsendelse tilgængelig
📸 Flere billeder og lydprøver er tilgængelige på forespørgsel
📩 Du er velkommen til at sende mig en besked med spørgsmål eller tilbud
Pris: 400 EUR
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 3.6.2025 kl. 17:28 ・ Annonce-ID: 9898421