Billedgalleri
Kolonihave i Horsens
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Dejlig, velholdt kolonihave i foreningen Højvang, Højvangsallé 16, Horsens. Have 24. Der er flere store frugttræer, og frugtbuske. Krydderurter. Mange stauder.
Der er tre huse på grunden. De to største er begge isolerede i vægge og lofter. Det største har et dejligt, nyere køkken med gaskomfur. Derudover alt til at lave mad, og spise det med. Kaffestel. Gasvarmer. Spisestue, og flere møbler. Gardiner og gulvtæppe.
Overdækket terrasse med havemøbler, og grill. Mulighed for at lave vestvendt terrasse, med udgang fra stue.
Det næststørste har soveværelse med to senge. Herudover seperat rum med campingtoilet. Foreningen har et to - tre år gammelt fællestoilet for lejerne.
Det sidste hus har et redskabsrum, med haveredskaber, værktøj og gødning.
Det kræver bopæl i Horsens Kommune, eller nabokommune at købe haven. Der er ikke indlagt strøm eller samletank.
Vurdering cirka 108.000 kr (plus løsøre). Salgspris 65.000 kr.
Mvh. René Da hl Thomsen. Tlf.: 40 13 82 77
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 13.5.2025 kl. 11:31 ・ Annonce-ID: 9875816