Billedgalleri
Chow Chow 1,5 år
Varebeskrivelse
Alder: 1 år
Wilma søger et nyt hjem da hun desværre ikke kan med min mors anden ældre hund.. (jeg har sat annoncen op for hende).
Wilma er sådan en skøn, dejlig og kærlig hund - hun elsker at blive nusset, rulle rundt på ryggen og vise mave og så giver hun rigtig mange møs! Wilma er opvokset på landet i stor have og elsker derfor at være ude. En sommerdag kan hun ligge udenfor på en skyggeplet dagen lang... Hun har ingen problemer med at køre bil, udover det kan blive for varmt i længden. Ud fra erfaring kan hun IKKE med andre hunde - hun kan være aggressiv og skal dermed være alene-hund i sit nye for-evigt hjem. Hun elsker at gå gode ture, men trækker desværre i snor, det hjælper med en lang line, som man kan få med herfra.
Hun kan føle sig usikker omkring børn, og vi søger derfor også et hjem uden mindre børn - man skal kunne tyde hendes signaler.
Hun er desuden med rigtig flot stamtavle samt pas så hun kan rejse med til udlandet. Wilmas mor og far er fra Norge - vi mødtes med opdrætter i Sverige for at hende hende da hun var hvalp.
- Det var lidt om Wilma, så hvis du er interesseret i at vide mere, så kontakt mig endelig.
Jeg kan kontaktes på tlf. nr. 42425157. Jeg foretrækker en sms til at starte med, hvor du meget gerne må skrive lidt om dig selv/familie og dagligdag, så vender jeg hurtigst muligt tilbage. Det er meget vigtigt for os, at hun ender det helt rigtige sted.
- Marianne og Mie
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 9.5.2025 kl. 23:28 ・ Annonce-ID: 9775951