Billedgalleri
(1/4)
Madonna - Levi's Strauss Blond Ambition Tour-jakke - Str. L - 1990
Til salg3.166 kr.
Beskrivelse
Music Merchandise & Memorabilia, -, Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Madonna meget sjældent lokalt crew-medarbejder denimjakke af Levi's Strauss brugt under første koncert på den europæiske del af hendes Blond Ambition Tour i Göteborg for at fejre den første nogensinde koncert i Sverige den 30. juni 1990.
Jakken er i størrelse L i mørk senffarve, i god stand og meget svær at finde, kun få tilgængelige.
Lokal trekantsafgift inkluderet i handlingen.
\r
Madonnas Blond Ambition Tour, som blev en af de mest indflydelsesrige ture i de sidste 50 år. Der havde ikke været en tour af den størrelse før, og den blev fejret for sin teateræstetik, mode og koreografi.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 9560520 |
---|---|
Sidst redigeret | 2.5.2025 kl. 07:00 |