Billedgalleri
Mad middag menu af Curtis Stone
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Hardback på 156 sider i fin stand.
Omhandler:
I Mad, middag, menu har Curtis Stone valgt 24 af sine yndlingsingredienser og inddelt dem efter de fire årstider og hver årstid indledes med hans egne betragtninger. Han bruger sæsonens friske råvarer, og med en enkel 3-trins opdeling vises en let, en middelsvær og en mere udfordrende opskrift bygget over den samme grundingrediens.
Alle kan være med til det grundlæggende - de lette opskrifter har kun få ingredienser og en sim-pel fremgangsmåde, men det sjove er at opdage, at det svære ikke behøver være helt umuligt at lave. Med hjælp fra Curtis Stone kan man hele tiden gå et skridt videre og efterhånden tilberede avancerede menuer i sit eget køkken.
Forsendelse: Muligt, hvis modtager betaler porto. Pakken må indeholde 1 kg. og bogen vejer 930g. (derudover indpakning), så hvis nogle af mine andre annoncer frister putter jeg gerne flere ting i en pakke.
Jeg har mange bøger til salg af forskellige forfattere. Hvis du er interesseret kan jeg sende en liste i Excel med alle titlerne.
Du kan betale med mobilepay.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 23.4.2025 kl. 13:26 ・ Annonce-ID: 9331870