Billedgalleri
(1/3)
Det der ikke slår os ihjel af David Lagercrantz (Bog)
Til salg27 kr.
Beskrivelse
Det der ikke slår os ihjel af David Lagercrantz (B, Det der ikke slår os ihjel af David Lagercrantz (B, genre: Skønlitteratur, Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.
Forfatter: David Lagercrantz
Sprog: Dansk
Antal sider: 468
Forlag: Modtryk
Udgivelsesår: 2016
Krimi med Lisbeth Salander og Mikael Blomkvist i en dramatisk sag om internetovervågning, kunstig intelligens og økonomisk kriminalitet. Kan historien, Blomkvist er på sporet af, redde bladet Millenium, og hvordan vil Salander klare sig på internettet og i virkeligheden med fortidens skygger?
Titel: Det der ikke slår os ihjel
Genre: Krimi
Sammendrag: Bladet Millennium har fået ny ejere. Onde tunger hævder, at tiden er løbet fra Mikael Blomkvist, og han overvejer at finde et andet arbejde. Lisbeth Salander er rastløs. Hun medvirker i et risikabelt hackerangreb, tilsyneladende uden nogen særlig grund. Det ligner hende ikke. En sen nat ringer professor Frans Balder, en førende autoritet inden for forskning i kunstig intelligens, til Blomkvist. Balder påstår, at han sidder inde med en sprængfarlig historie. Han har desuden haft kontakt med en ung, kvindelig superhacker, som har visse ligheder med en person, Blomkvist kender ganske godt.
Type: Hardcover
Vi sender til hele landet for 45 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente den efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om varen stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se den der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugt på. Vi har alle vores sælgeres ting på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine ting - og du kan samle flere ting på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 7955850 |
---|---|
Sidst redigeret | 23.4.2025 kl. 11:14 |