Billedgalleri
Arc’teryx skijakke / skaljakke
Til salg
Fragt fra 35 kr. + Tryg betaling 136 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Størrelse: M
Sort Alpha SV sort str. M. Helt ny da den ikke blev brugt på skituren alligevel. Skulle have haft brugt den som skaljakke / skijakke. Den er vandtæt og kan også bruges som regnjakke / windbreaker.
Den kan købes med køberbeskyttelse via PayPal. Så mener jeg at de holder pengene i til du har bekræftet at varen er modtaget. Alternativt kan den afhentes i Ålsgårde/Hillerød, eller betales med MobilePay og sendes med DAO/GLS.
Den ikoniske Alpha SV er en dokumenteret performer under selv de sværeste forhold i naturen. Ved at benytte sig af en ekstremt slidstærk og åndbar GORE-TEX PRO med Most Rugged Technology opnår jakken en enestående og langvarig stormbeskyttelse. Mikrogitterets bagside forbedrer modstanden mod slid og forurening, og de seneste designopdateringer gør det nemmere at reparere din Alpha for at forlænge dens levetid. Alpha SV er udstyret med sikkerhed under ekstreme forhold og inkluderer en indbygget RECCO-reflektor for forbedret søgbarhed i nødsituationer. Redesignet med et 100D-materiale, lavet af 100 % genbrugsindhold, og en konstruktion, der forlænger levetiden og forenkler en eventuel reparation.
N100D Most Rugged 3-lags GORE-TEX PRO Recycled Face - 100% Nylon med ePTFE Membran
Vindtæt, vandtæt, åndbar og slidstærk
Designet med forbedret laminering for længere levetid og lettere reparation
Regular fit giver bevægelsesfrihed med plads til lag under jakken
Lamineret hagebeskytter
Velcro-manchetjusteringer
Indvendig lomme,
Indvendig sikkerhedslomme med lynlås
Én venstre bicep-lomme med vandtæt lynlås og RS lynlåsskydere
To udvendige plisserede brystlommer med vandtætte lynlåse og RS lynlåse
WaterTight Vislon lynlås foran,
Custom TPU lynlåse er nemme at betjene og handskevenlige
Indeholder råmaterialer fremstillet med mindst 30 % andel af genbrugsindhold,
Indeholder materialer, der opfylder bluesign-kriterierne,
Ny farveteknologi bruger betydeligt mindre vand og energi i farvningsprocessen
Hjelmkompatibel StormHood giver fuld dækning uden at påvirke udsynet
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 20.9.2026 kl. 07:38 ・ Annonce-ID: 7280731




