Billedgalleri
Kvinder der tænker for meget
Varebeskrivelse
Kvinder der tænker for meget
Af Susan Nolen-Hoeksema
Fra 2004
Pæn stand
Hardback
Sender gerne til pakkeshop: Fast pris 45 kr, op til 10 kg.
Se også mine andre annoncer.
- Får dit job dig til at tænke og tænke over de beslutninger, du allerede har truffet, og de udfordringer du nok vil blive mødt med i fremtiden?
- Ligger du vågen om natten og spekulerer over dine børns velbefindende eller lægger strategier for, hvordan du kan hjælpe dine aldrende forældre?
- Lider du af negative tanker om din krop og dit helbred?
- Har du problemer med at komme over tab og kriser?
Svarede du ja til et eller flere af disse spørgsmål, så er du måske overtænker. Og forskning viser, at du ikke er alene - et stigende antal kvinder er ofre for dette problem, som hindrer dem i at leve et tilfredsstillende liv.
I denne nytænkende bog viser professor i psykolog Susan Nolen-Hoeksema, hvordan du kan bryde ud af overtænkningen og generobre dit liv - til glæde for både dig selv og dine omgivelser.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 19.2.2025 kl. 22:13 ・ Annonce-ID: 718640