Billedgalleri
2 romaner af Ole Henrik Laub 20 kr pr stk begge 30 kr
Til salg
Fragt fra 35 kr. + Tryg betaling 11 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Fra ikke rygere hjem
Kan hentes i Kokkedal eller sendes
I god stand
Ole Henrik Laub (f. 1937) er en dansk forfatter, der har udgivet både noveller, romaner, børnebøger, hørespil og skuespil. Hans forfatterskab er præget af en realistisk stil, og mange af hans værker er blevet oversat til fremmedsprog. Ole Henrik Laub har modtaget en lang række prestigiøse stipendier og legater heriblandt Statens Kunstfonds store legat og treårige stipendium.
"Måneskinsgraveren" starter og slutter i et drama, som knytter menneskers skæbner til hinanden, om de vil det eller ej. Laub har skrevet en fremragende roman om sorte dybder i de lyse nætters Danmark."
En kold dag i skoven
Filip og Poul P og Frederik har gået i skole sammen. Nu er de i fyrrerne og veletablerede forretningsfolk i byen. Hver fjortende dag mødes Filip, Frederik og Poul P på Palæ og spiser frokost sammen, dyrker traditionerne og venskabet.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 23.8.2026 kl. 15:47 ・ Annonce-ID: 6532067






