Billedgalleri
Fire bøger om jernbaner
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 15 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
- Fra Kjøbenhavn til Helsingør. En Vejleder på Den Nordsjællandske Jernbane 1864. Der er tale om en reproduktion. Mange illustrationer. Format: 28X20 cm. 48 sider + kort.
- Sønderjyske jernbaner af Niels Jensen. Clausens Jernbanebibliotek 1975. 80 sider. Hæftet. Rigt illustreret.
- Kort og godt om danske jernbaner af Niels Jensen. Aschehoug 2000. 96 sider. Hardback. Rigt illustreret.
- Danske jernbaner af Niels Jensen. Strejftog i den danske jernbanehistorie. Aschehoug 2000. 144 sider. Hardback. Rigt illustreret.
Prisen er den samlede pris for alle 4 bøger. Skriv en besked, hvis der kun ønskes køb af enkelte af bøgerne. Sendes gerne. Køber betaler porto.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 10.4.2025 kl. 17:54 ・ Annonce-ID: 4698141