Gå til annoncen

Du er her

Båd/Både/Princess
Ottekant med et udråbstegn

Denne annonce er ikke længere tilgængelig

Varen er blevet solgt eller taget af markedet af sælgeren.

Se andre Princess

Billedgalleri

(1/24)
Inaktiv

Princess 35

Princess

Modelår

1986

Længde

35 fod

Motortype

Ikke oplyst

Sæder

Ikke oplyst

Pris

399.000 kr.

Ottekant med et udråbstegn

Denne annonce er ikke længere tilgængelig

Sælgeren kan ikke kontaktes angående dette køretøj.

forhandlerens infokort

CP Bådformidling

Se CVR-nr. på Virk.dk,

2 år på DBA – siden 2023

,Højmarken 2, 4771 Kalvehave,Gå til forhandlerens side på DBA,Se forhandlerens 54 annoncer
Se annoncen på sælgerens side,

Beskrivelse

Princess, Motorbåd, årg. 1986, fod 35, sovepladser 5, hk 460, Volvo Penta, diesel, motorårgang: 1995, two-circuits, inboard, skrog: glasfiber, bredde 3.68, dybde 0.9, hjemhavn: Ishøj, Princess 35 med 2x Volvo Penta KAD 42, 230hk fra 1995 med faste aksler.

Princess 35 er en yderst rummelig motorbåd med flybridge. Båden er cirka 3.68 cm bred, hvilket der særligt giver god plads på agterdæk, flybridge og i cockpit. Agterdækket er med siddegruppe og bord med et stort opbevaringsrum under. Flybridgen har styreplads og siddegruppe. Cockpit/ bådens salon er med siddegruppe, der kan laves om til to personers soveplads. Derudover er der styreplads og masser af opbevaringsplads. Bådens pantry er i et niveau ned, hvor der er køl, vask gaskomfur og gasovn.
Mastercabin er i stævnen med dobbeltseng. Bådens anden kahyt er i sb side med to køjer. Der er bad og toilet i bb side.

Båden har to stærke Volvo Penta KAD 42 fra 1995 med faste aksler. I 2020 blev motorerne taget ud og fik ordnet dyser og blev malet.
Motorerne har hver 230hk, der får båden til at sejle hele 25 knop og med en marchfart på 16 knop. Motorerne fik nye turboer i 2023.

Er denne meget rummelige Princess 35 interessant?

Se mere specifik information herunder.

Kontakt CP Bådformidling for yderligere information eller ved ønske om fremvisning.

Specifikationer

Stand
Brugt
Mærke
Princess
Modelår
1986
Type
Styrepultbåd/Åben motorbåd
Drivmiddel
Diesel
Motorstørrelse
460.0 hk
Motorfabrikant
volvo-penta
Skrogmateriale
Glasfiber
Længde i fod
35 fod
Dybgang
90 cm
Bredde
368 cm
Sovepladser
5
Båden ligger i
Danmark

Placering

4771 Kalvehave
Informationscirkel
For at se kortet skal du først acceptere markedsføringscookies. Det kan være nødvendigt at genindlæse siden efterfølgende.

CP Bådformidling

Bådmægleren, hvor tryghed, ordentlighed og professionelt salg er i fokus. Annoncering i hele verden på de største internationale og nationale portaler. CP Bådformidling
Gå til forhandlerens side på DBA

Adresse

,Højmarken 2, 4771 Kalvehave

Åbningstider

Åbner 10:00
,
Vis åbningstider
,
  • Mandag
    10:00 - 16:00
  • Tirsdag
    10:00 - 16:00
  • Onsdag
    10:00 - 16:00
  • Torsdag
    10:00 - 16:00
  • Fredag
    10:00 - 16:00
  • Lørdag
    Lukket
  • Søndag
    Lukket

Links

  • ,Se forhandlerens 54 annoncer
  • ,Besøg hjemmeside,
CVR: 40377093·Se på Virk.dk,

Forhandleren har accepteret, at de kun annoncerer i overensstemmelse med gældende lovgivning.

Annonceinformation

Annonce-ID

450040

Opdateret

16. sep. 2025, 07.02

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Princess
Styrepultbåd/Åben motorbåd