
Billedgalleri
Interview for journalister, 2. udgave
Til salg
Fragt fra 35 kr. + Tryg betaling 12 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
”Interview for journalister: Spørgeteknik, skarpvinkling og struktur. Omarbejdet og udvidet udgave”, Kurt Strand. Hæftet indbinding, 2. udgave, 3. oplag. Udgivet i 2011 af Lindhardt og Ringhof Forlag. 288 sider, illustreret.
Bogen er helt ny – ingen noter, understregninger e.l.
Beskrivelse af bogen:
”Interview for journalister” er en bog om at stille spørgsmål. Og, om nødvendigt, at insistere på at få svar. Bogen giver intervieweren redskaber til at få det bedst mulige ud af en given situation. Den henvender sig til journalister i alle medier og til alle, som i teori eller praksis beskæftiger sig med interview.
Aktuelle eksempler fra tv, radio, aviser, magasiner og netmedier supplerer bogens praktiske anvisninger, som er baseret på Kurt Strands viden og erfaringer som interviewer og underviser i interviewteknik.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 14.9.2026 kl. 23:19 ・ Annonce-ID: 43217



