Billedgalleri
(1/5)
Varmelampe tilmadhøjdejusterbar RoyalCatering 2elp
Til salg1.814 kr.
Beskrivelse
Varmelampe tilmad højdejusterbar RoyalCatering2elp, +45 20 78 96 57
info_at_gastroinventar.dk
Mandag – Fredag 9:00 – 16:00
Gunnar clausens vej 60, 8260 Viby
Møde efter aftale
Prisen er inklusiv moms på dba
Leveringstid 2 - 4 hverdage
Tryk på den røde knap "GÅ TIL VAREN" for at se varen på hjemmesiden.
elpærer – aluminium
Spænding [V] 230
Elpære / lysstofrør E27 (maks. 250 W)
Effekt [W] 500
Længde, strømkabel [m] 1
Antal lamper 2
Materiale, kabinet aluminium
Højdejustering [mm] 610 – 760
Temperaturområde [°C] 45 – 75
Inkl. GN-beholder Nej
Mål (LxBxH) [cm] 48 x 37 x 76
Vægt [kg] 1.8
Forsendelsesmål (LxBxH) [cm] 59 x 40.5 x 22.5
Forsendelsesvægt [kg] 3.4
Leveringsoversigt Varmelampe til mad RCPWB-500I 2 elpærer Brugsanvisning
SKU: RC10012030
Varmelampe til mad – højdejusterbar – Royal Catering – 2 elpærer – aluminium
Infrarød varmelampe holder maden på den rigtige serveringstemperatur
2 kraftige varmelamper med en samlet effekt på 500 W
Kan justeres i højden trinløst fra 610 – 760 mm
Letvægtigt aluminiumsstel der er nemt at transportere
Temperaturen indstilles fra 40 – 70 °C ved at højdejustere lampen
Funktionelt design til buffetbordet
Varmelampe til mad RCPWB-500I fra Royal Catering er beregnet til præsentation og servering af alle slags madretter. Varmelampen holder madretterne på den rette serveringstemperatur. Den elegante varmelampe er perfekt til tag selv-borde på hotel og restaurant samt som catering-udstyr. Derudover kan den bruges til bryllupper, firmafester og andre store arrangementer.
Altid den rette serveringstemperatur til madretterne
Denne buffetvarmer har infrarøde lamper der holder maden på den rette serveringstemperatur. Lampen leveres inkl. 2 infrarøde pærer der har en samlet effekt på 500 W. I modsætning til andre varmelamper til mad er det ikke kun madens overflade der opvarmes. Det infrarøde lys gennemtrænger hele madretten og sørger for en jævn varme.
Tværarmen til lamperne kan justeres i højden fra 610 – 760 mm. Når man højdejusterer, ændres samtidig temperaturen i området 45 – 75 °C. Man kan anvende lampen på to måder, enten til at holde en konstant temperatur eller til at opvarme maden. Lampeskærmene har huller til at afkøle pærerne og dermed forlænge deres levetid. Lampen tændes og slukkes på en knap på foden.
Alle dele er fremstillet af solidt og letvægtigt aluminium. Takket være den lave egenvægt på 1,8 kg er denne varmelampe til mad perfekt som catering-udstyr.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 3054106 |
---|---|
Sidst redigeret | 21.2.2025 kl. 11:43 |