Billedgalleri
(1/7)
Glaspolermaskine – 8 børster
Til salg10.674 kr.
Beskrivelse
Glaspolermaskine – 8 børster, +45 20 78 96 57
info_at_gastroinventar.dk
Mandag – Fredag 9:00 – 16:00
Gunnar clausens vej 60, 8260 Viby
Møde efter aftale
Prisen er inklusiv moms på dba
Leveringstid 2 - 4 hverdage
Indeholder seks store børster
Robust hus i rustfrit stål
To luftblæsere til hurtig tørring
To små børster i midten
Absorberende børster fremstillet af naturfibre
Børsterne passer til forskellige former af kopper eller glas
Kapacitet: 600-700 glas i timen
Nettovægt: 28 kg
Dimensioner: B59 x D36 x H48cm
Motorkapacitet: 2800 RPM
Temperaturområde: 50-70ºC
230V / 50Hz / 1 fase 2,62kW
Pris match & mængderabat
Leveringstid 2-4 hverdage
Gratis fragt
SKU: 101009380000
Effektiv Glaspolering med Glaspolermaskine – 8 Børster
Når det kommer til at præsentere glasvarer på deres bedste, er en pålidelig glaspolermaskine uundværlig. Vores avancerede Glaspolermaskine – udstyret med 8 børster – er designet til at levere enestående resultater og gøre glaspolering til en leg. Lad os udforske de imponerende funktioner og fordele ved denne maskine:
Stor Kapacitet med 8 Børster
Vores glaspolermaskine indeholder ikke mindre end otte børster – seks store børster og to små børster i midten. Denne imponerende konfiguration sikrer en effektiv og grundig polering af glasvarer, uanset deres størrelse eller form.
Robust Konstruktion i Rustfrit Stål
Maskinens hus er fremstillet af solidt rustfrit stål, hvilket giver en holdbar og pålidelig konstruktion, der kan modstå selv de mest krævende køkkenmiljøer.
Hurtig Tørring med Luftblæsere
Vores glaspolermaskine er udstyret med to luftblæsere, der sikrer hurtig tørring af de polerede glasvarer, hvilket giver en fejlfri finish og reducerer ventetiden mellem polering og brug.
Absorberende Børster af Naturfibre
Børsterne på vores maskine er fremstillet af absorberende naturfibre, der effektivt fjerner vanddråber og efterlader glasvarerne skinnende rene og tørre.
Passer til Forskellige Former af Kopper eller Glas
Med børster, der er designet til at passe til forskellige former af kopper eller glas, kan vores maskine håndtere en bred vifte af glasvarer med lethed og præcision.
Høj Kapacitet og Effektivitet
Med en imponerende kapacitet på 600-700 glas i timen kan vores glaspolermaskine klare selv store mængder af opvask med lethed og effektivitet.
Praktiske Specifikationer
Maskinens nettovægt er 28 kg, og dens dimensioner er B59 x D36 x H48 cm. Den har en motorkapacitet på 2800 RPM og et temperaturområde på 50-70ºC. Maskinen drives af 230V / 50Hz / 1 fase med en effekt på 2,62 kW.
Pris Match & Mængderabat
Vi tilbyder en pris match-garanti samt mængderabat, så du kan få de bedste priser, uanset hvor meget du køber.
Hurtig Levering & Gratis Fragt
Vi forstår vigtigheden af at modtage dine varer hurtigt og bekvemt. Derfor tilbyder vi en leveringstid på 2-4 hverdage og gratis fragt, så du kan nyde fordelene ved vores glaspolermaskine uden ekstra omkostninger.
Vores Glaspolermaskine – 8 Børster – er den ideelle løsning til effektiv og pålidelig glaspolering i ethvert professionelt køkken eller bar. Med dens avancerede funktioner, robuste konstruktion og høje kapacitet kan denne maskine hjælpe dig med at opretholde en fejlfri præsentation af dine glasvarer med lethed og effektivitet. Investér i vores glaspolermaskine i dag og oplev den professionelle kvalitet og ydeevne.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 3033346 |
---|---|
Sidst redigeret | 21.2.2025 kl. 11:40 |