Billedgalleri
(1/6)
Chafing dish GN 2/3 RoyalCatering 5,3 l 1 brænder
Til salg1.663 kr.
Beskrivelse
Chafing dish GN 2/3 Royal Catering 5,3 l 1brænder, +45 20 78 96 57
info_at_gastroinventar.dk
Mandag – Fredag 9:00 – 16:00
Gunnar clausens vej 60, 8260 Viby
Møde efter aftale
Prisen er inklusiv moms på dba
Leveringstid 2 - 4 hverdage
Tryk på den røde knap "GÅ TIL VAREN" for at se varen på hjemmesiden.
Kapacitet [l] 5,3
Beholdertype GN 2/3
Dybde, madbeholder [mm] 65
Materiale, kabinet rustfrit stål
Mål, madbeholder [mm] 355 x 325
Volumen, vandtank [l] 8,9
Antal brændere 1
Materiale, beholder rustfrit stål
Indre diameter, vandbeholder [mm] 395 x 365 x 95
Madbeholder Ja
Sidehåndtag Nej
Holder til brændere Ja
Inkl. brænderpasta Nej
Vandbeholder Ja
Varmeresistent håndtag Ja
Chafing dish opvarmet med brænderpasta Ja
Mål (LxBxH) [cm] 38 x 44 x 29.5
Vægt [kg] 5.46
Forsendelsesmål (LxBxH) [cm] 49 x 44 x 35.5
Forsendelsesvægt [kg] 6.63
Leveringsoversigt Chafing dish RCCD-RT11_6L Gastrobakke GN 2/3 Låg 1 brænder Brugsanvisning
SKU: RC10012407
Chafing dish – GN 2/3 – Royal Catering – 5,3 l – 1 brænder
Madvarmer til mange forskellige slags retter
Sikker opvarmning med vandbad uden at maden brænder på
Brænderen sørger for en jævn varmefordeling og kan holde madretterne serveringsklare over et længere tidsrum
Sikker holder til brænderen
Let at anvende og vaske op efter brug
Altid den rigtige serveringstemperatur i madvarmer med vandbad
Denne chafing dish RCCD-RT11_6L fra Royal Catering er perfekt til at holde den rigtige serveringstemperatur over et længere tidsrum, uden at maden brænder på. Buffetvarmeren kan f.eks. bruges til tag selv-bordet på restaurant og hotel, som catering-udstyr og til store arrangementer.
Transportabelt catering-udstyr fra Royal Catering
Det elegante design vil tiltrække gæsternes opmærksomhed ved enhver lejlighed. Den store volumen på 5,3 l gør denne chafing dish perfekt til arrangementer med mange gæster. Den udtagelige madbeholder er af typen GN 2/3 med en dybde på 65 mm. Den fyldes med frisklavet mad direkte fra komfuret, f.eks. suppe, sovs, chili con carne eller gryderet.
Denne buffetvarmer er konstrueret af solidt rustfrit stål der lever op til hygiejnekravene indenfor restaurationsområdet. Det praktiske varmeresistente håndgreb gør at man undgår at brænde sig. Låget kan klappes op når man ønsker at tage maden.
Denne chafing dish er nem at betjene og kan anvendes overalt da det ikke er nødvendigt med tilslutning til stikkontakt. Brænderen er placeret så den er nem at komme til, og fyldes med brænderpasta (ikke inkluderet i leveringsomfanget). Til brænderen medfølger et låg hvormed flammen hurtigt og effektivt kan slukkes. Brænderholderen er designet med vægt på sikkerhed. Vandbadet måler 395 x 365 x 95 mm indeni og fyldes med varmt eller koldt vand inden chafing dish’en tages i brug. Varmen overføres herefter fra vandbadet til madbeholderen. Takket være vandbadet varmes maden skånsomt og uden at brænde på. Selv hvis brænderen går ud, fortsætter denne buffetvarmer med at holde maden varm i et godt stykke tid.
Efter brug kan madvarmeren adskilles, vaskes op og stilles væk.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 3010945 |
---|---|
Sidst redigeret | 21.2.2025 kl. 11:43 |