Billedgalleri
(1/5)
Diskolys – 24 LED – 250 W
Til salg999 kr.
Beskrivelse
Diskolys – 24 LED – 250 W, +45 20 78 96 57
info_at_gastroinventar.dk
Mandag – Fredag 9:00 – 16:00
Gunnar clausens vej 60, 8260 Viby
Møde efter aftale
Prisen er inklusiv moms på dba
Leveringstid 2 - 4 hverdage
Tryk på den røde knap "GÅ TIL VAREN" for at se varen på hjemmesiden.
Tekniske detaljer
Diskolys – 24 LED – 250 W
Model CON.LP-24/10/RGBWA
Stand Nyt
Spænding 90 – 240 V (AC)
Frekvens 50 Hz/60 Hz
Effekt 250 W
Materiale Støbt aluminium og stålplade
Farve Matsort
Lyskilde 24 LED’er (RGBW) med hver 10 W
Udstrålingsvinkel 25°
Blitzlysfunktion Ja
Display LED-display
Styringsmuligheder
DMX 512
Lyd
Automatisk
Master-slave
DMX-Kanaler 8/9
Kølesystem Radiator
Kapslingsklasse IP 20
Længde (strømkabel) 1 m
Mål (LxBxH) 0,00 x 0,00 x 0,00 cm
Vægt 3,00 kg
Forsendelsesmål (LxBxH) 23,00 x 23,00 x 35,00 cm
Forsendelsesvægt 3,50 kg
Leveringsoversigt
Diskolys CON.LP-24/10/RGBWA
Tilbehør til montering
Brugsanvisning
Pris match & mængderabat
Leveringstid 3-5 hverdage
Gratis fragt
SKU: RC10110234
Diskolys RGBW-LED med millioner af forskellige farvekombinationer Lysintensiteten kan dæmpes fra 0 til 100 % Fire styringsmuligheder: automatisk, gennem musikken, master-slave eller DMX 512 Nem montering i loft, på loftsplanker eller gulvet Sikkerhed – kølesystem sørger for at apparatet ikke overopheder
LED-diskolys til dansegulvet
Til koncerter, på diskoteker og natklubber har man brug for et imponerende lysshow. Dette diskolys CON.LP-24/10/RGBWA fra Singercon sætter prikken over i’et til alle typer events. Diskolyset skaber en flot atmosfære med en ubegrænset farverigdom.
Effektfuld diskolampe – en del af Singercons udvalg af eventudstyr
De 24 kraftige LED-pærer har en effekt på 10 W hver. Med de tre grundfarver rød, grøn og blå og derudover hvid, kan dansegulvet eller partykælderen hyldes i millioner af spektakulære farvekombinationer. Stemningen kan varieres fra fuldt oplyst til mere mystisk. Med de specielle linser udsender LED-lamperne et kraftig lys der kan dæmpes fra 0 til 100 procent. Lysets udstrålingsvinkel er 25°. Med blitzlysfunktionen er det muligt at frembringe flere blitzglimt hurtigt efter hinanden.
Denne diskolampe kan styres på fire forskellige måder: Automatisk, via mikrofonen eller musikken, Master-slave eller DMX. Vælg metoden på det brugervenlige LED-display med fire taster. De fleste variationsmuligheder giver den digitale styringsprotokol DMX 512 med op til 9 kanaler. For at undgå at dette diskolys overopheder på de længere diskonætter og til dansemaraton, er der indbygget et kølesystem med radiator.
Med de to bøjler kan denne diskolampe monteres i koncertsalens loft eller tværbjælkerne. Den kan også blot stilles på gulvet hvor de fire skridsikre gummifødder sørger for en stabil stand. Bøjlerne kan fikseres med drejeskruer i siderne så lampen ikke ændrer position. Således står kunstnerne på scenen hele tiden direkte i rampelyset.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 2923070 |
---|---|
Sidst redigeret | 21.2.2025 kl. 11:43 |