MarkedspladsenMode og skønhedSmykker og smykkeopbevaringAndre smykker
Billedgalleri
(1/1)
Halskæde 8,5×9 mm Akoya-perler
Til salg18.675 kr.
Gå til varen
Denne halskæde på 45 cm består af hvide AAA-saltvandsakoyaperler på 8,5–9 mm, som er knyttet mellem hver perle, og har en kuglelås i sølv.
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Et smukt perlehalskæde af hvide saltvands-Akoya-perler af AAA-kvalitet med exceptional glans, afsluttet med en solid sølv kuglelås.
Den klassiske Akoya-perle er en type kultiveret saltvandsperle, der stammer fra Japan, og har en karakteristisk hvid farve med en varm undertone.
Disse perler er 8,5×9 mm i størrelse og er udvalgt for deres enestående kvalitet og meget skarp glans.
Halskæden lukkes med en elegant sølv kuglelås. Låsen er sikker og nem at åbne/lukke.
Den 45 cm lange halskæde ligger pænt under kravebenet og er individuelt håndbundet mellem hver perle for sikkerhed og komfort.
Emballage: Halskæde-smykkeskrin og et ægthedscertifikat for at sikre kilde og
Vis fuld beskrivelseBemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.