Billedgalleri
(1/1)
Yashica TL-Electro + Soligor 2,8/28mm | Analogt kamera
Til salg1.868 kr.
Yashica TL Electro er et testet og fungerende 35 mm-spejlreflekskamera med M42-fatning og et Soligor 28 mm f/2,8-objektiv.
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Yashica TL Electro med objektiv Soligor 28mm f/2.8 – Vintage spejlrefleks kamera
Beskrivelse :
Jeg tilbyder dig dette smukke fotografiske sæt bestående af et analogt spejlreflekskamera Yashica TL Electro ledsaget af et allroundsobjektiv Soligor 28mm f/2.8.
Fremstillet i Japan i løbet af 1970’erne, er Yashica TL Electro et spejlreflekskamera, der bliver værdsat for sin robuste konstruktion, pålidelighed og mekaniske design. Det repræsenterer fuldt ud den japanske fotografiske håndværkskunst fra den tid.
Kameraet er udstyret med et Soligor 28mm f/2.8-objektiv, et alsidigt vidvinkelobjektiv som især er interessant til landskabs-, arkitektur-, gade- og hverdagsscener. Den 28mm brændvidde giver
Yderligere tjenester
Garanti for fejl og mangler
Se varen i butikken
Kortbetaling
Køb gennem vores webshop
Sidst redigeret: 3.11.2026 kl. 14:58 ・ Annonce-ID: 26424173


