Billedgalleri
Piger 🩷🩷🩷
(1/63)
Virkelig fine små mini Cavapoo babyer
Til salg18.000 kr.
Alder: 3 uger
Vores dejlige dværg puddel Vera , har født 5 vidunderlige bamser 3 piger og 2 drenge ( de 2 drenge er sorte med hvidt aftegn på brystet)
Deres far er vores altid glade cavalier king Charles Tjalfe ❤️
Han er naturligvis testet for alle de lovpligtige ting der gælder inden for racen ( hjerte og hjerne ) og alt er i den skønneste orden. Begge forældre har også PL 0/0.
Han har også stambog.
Disse små bamser må rejse herfra fra d 8/12-26 , men de må gerne blive længere hvis det skal passe med juleferien .
Forventet voksenvægt er ca 5 kg
Denne lille skønne mix kaldes en Cavapoo, og er en helt fantastisk familie hund , og er nem at træne lydighed mm.
Rigtig god til børnefamilier.
Hvalpene bliver herfra vant til pelsplejen med alt hvad det indebærer. Vant til børn andre hunde/ hvalpe , kat , det skønne udeliv med sjov og leg i haven og ved søen , og kommer i legestuen .
Pelsplejen giver jeg grundigt vejledning omkring når man henter sin lille hvalp
De er inden de rejser:
Vaccineret
Idchippet
3 x ormebehandlet
Sundheds undersøgt af dyrelægen, som også laver hver deres egen lille sundhedsbog.
Der medfølger hvalpepakker fra Dyrefondet og Royal Canin, samt tæppe der dufter af mor og søskende.
Følg med på hjemmesiden her vil komme videoer på af dem, og der er også billeder af deres dejlige far ❤️
Ønsker I at vide mere så Ring gerne
De sorte hvalpe koster 18000 kr og de 2 abrikos farvet koster 20000 kr
Yderligere tjenester
Garanti for fejl og mangler
Rådgivning
Se varen i butikken
Kortbetaling
MobilePay

Kennel Madam Blå
Nyborgvej 16 7620 Lemvig
Sidst redigeret: 2.11.2026 kl. 14:17 ・ Annonce-ID: 26395363