Billedgalleri
NAD T757 surroundreceiver – 7 × 60 watt
Til salg
Fragt fra 109 kr. + Tryg betaling 132 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Mærke: NAD Electronics
Sælger en NAD T757 surroundreceiver fra HiFi Klubben med kraftfuld og velafbalanceret lyd. Receiveren leverer 7 × 60 watt og understøtter bl.a. Dolby TrueHD og DTS-HD Master Audio.
Forstærkeren har stået i skab og fremstår flot og uden ridser. En solid receiver, der egner sig godt til både film og musik.
TILSLUTNINGER OG OPGRADERINGSMULIGHEDER
Receiveren er version 1 (V1) med HDMI-indgange og HDMI Monitor Out. Denne version har ikke HDMI ARC, som først blev introduceret med V2.
Der er flere muligheder for at få tv-lyden gennem receiveren:
OPTISK KABEL (TOSLINK):
Tv'ets optiske lydudgang forbindes til en af receiverens optiske indgange. En enkel løsning, der fungerer uden opgraderinger.
HDMI ARC:
Receiveren har NAD's modulære MDC-system, som gør det muligt at opgradere videokortet. Med et kompatibelt VM 150/150i-modul kan receiveren få HDMI ARC og understøttelse af 3D-video op til 1080p.
4K-OPGRADERING:
MDC-systemet giver mulighed for nyere videomoduler med 4K-understøttelse, afhængigt af modul og kompatibilitet.
BLUOS-STREAMING:
Receiveren kan udvides med BluOS-musikstreaming via et kompatibelt tilkøbsmodul. BluOS-modul medfølger ikke.
FJERNBETJENING
Der medfølger ikke fjernbetjening. En kompatibel fjernbetjening kan tilkøbes, enten som original NAD-model eller som en uoriginal erstatning.
STAND OG SALGSÅRSAG
Receiveren fremstår flot og velholdt uden ridser. Sælges, da jeg har ændret mit lydsetup.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 25.10.2026 kl. 14:49 ・ Annonce-ID: 26161030