Billedgalleri
Elizabeth Arden Provocative Woman EDP 30 ml – Ubrugt
Til salg
150 kr.
Varebeskrivelse
Elizabeth Arden Provocative Woman Eau de Parfum, 30 ml.
Klassisk og sensuel dameparfume fra Elizabeth Arden, lanceret i 2004 og skabt af parfumørerne Jean-Marc Chaillan og Loc Dong.
Provocative Woman er en varm, feminin og blomsteragtig duft med frugtige og let krydrede nuancer. Duften åbner med noter af kvæde, ingefær, lotus, hindbær og fersken, efterfulgt af et blomsterhjerte med orkidé, fresia, abrikos og papaya. Bundnoterne består blandt andet af sandeltræ, rav, hinokitræ og cedertræ.
Parfumen er fremstillet i USA og kommer i den karakteristiske, elegante glasflakon med svungne former.
Parfumen er helt ny og aldrig brugt, men sælges uden den originale emballage.
Batchnummeret ser ud til at være NJ9724 efterfulgt af et delvist udvisket tegn. Se billedet af flaskens bund.
En oplagt mulighed for dig, der holder af Elizabeth Ardens klassiske dufte, eller som ønsker at genopleve den populære Provocative Woman fra 2000'erne.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 23.10.2026 kl. 18:04 ・ Annonce-ID: 26100988