
Billedgalleri
Vad Händer i Las Palmas, emne: rejsebøger
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 11 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Vad Händer i Las Palmas, emne: rejsebøger, Et sus fra fortiden! Et virkelig sjovt lille hæfte fra charterturismen var helt ung og far kun var en stor knægt. Hæftet er udgivet som turist information til tilrejsende til Las Palmas på Grand Canaria, før de blev overrendt af masseturismen og vi stadig var velkomne. Det er på svensk, engelsk og tysk. Og er en blanding af informative artikler, annoncer og let underholdning på den guidede bustur.
Perfekt gaveidé til samleren eller rejseentusiasten. Kender du en fødselar fra 1968 er hæftet det perfekte indslag til en anderledes tale eller gave.
Indb: Hæfte
Udg.: februar 1968
Stand: 5/5 – meget lidt alderstilsvarende slitage.
Se mine øvrige annoncer for masser af klassikere, vintage, retro og gode fund. Bøger og meget andet.
OBS OBS OBS:
Vær sød at læse hele annoncen, inden du stiller eventuelle spørgsmål – du finder som regel svar på det meste i annoncen.
Hvis annoncen stadig er aktiv, er varen stadig til salg.
Som udgangspunkt er priserne ikke til forhandling – skambud besvares ikke.
Hvis annoncen er markeret ”kan sendes” – så sender jeg gerne, bemærk venligst at fragtprisen altid står i annoncen. Hvis ikke annoncen er markeret med ”kan sendes”, så kan varen afhentes i Aalborg midtby.
KS:03
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 16.4.2025 kl. 09:16 ・ Annonce-ID: 2603361











