Billedgalleri
(1/3)
Der var engang – for de små (Bog)
Til salg46 kr.
Stand: Brugt - men i god stand
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Titel: Der var engang – for de små
Genre: boern_billedbog
Forlag: Gyldendals Bogklubber
Sammendrag: Antologi med kortere eventyr og historier til højtlæsning for de mindste børn. Bogen er et bind i serien "Der var engang" og er særligt rettet mod børn fra cirka tre til fem år. Indholdet består af klassiske og nyere fortællinger skrevet og illustreret af kendte nordiske og europæiske børnebogsforfattere og tegnere, bl.a. Brødrene Grimm, Astrid Lindgren, Irene Hedlund, Svend Otto S. og Eva Eriksson. Teksterne er udvalgt til hyggelig højtlæsning, hvor voksne og børn kan dele korte, overskuelige historier fyldt med eventyrstemning, dyr, prinser, prinsesser og andre genkendelige figurer. Layout og illustrationer er børnevenlige med farverige tegninger, som understøtter forståelsen for førskolebørn.
Type: Hardcover
Højtlæsningsbog for mindre børn udgivet af Gyldendals Bogklubber. Bogen er en del af serien "Der var engang" og dette bind er målrettet børn på cirka tre til fem år. Den samler et udvalg af klassiske eventyr og fortællinger til små børn, skrevet af kendte børnebogsforfattere. Ifølge bagsideteksten medvirker blandt andre Brødrene Grimm, Astrid Lindgren, Irene Hedlund, Svend Otto S., Eva Eriksson og flere andre forfattere og illustratorer, som bidrager med korte historier og illustrationer egnet til oplæsning. Fokus er på hyggelige læseoplevelser, som børn og voksne kan dele ved sengetid eller andre rolige stunder. Illustrationerne på omslaget viser en stor kat og forskellige fantasifulde figurer, hvilket understreger bogens legende og eventyrlige indhold.
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
orderly.shop
Industrivej 10, C/O Industrivej 10 3550 Slangerup
Sidst redigeret: 21.10.2026 kl. 00:59 ・ Annonce-ID: 26026716