Billedgalleri
(1/3)
Sy sejt børnetøj (Bog)
Til salg58 kr.
Stand: Brugt - men i god stand
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Sprog: Dansk
Antal sider: 103
Forlag: Olivia
Udgivelsesår: 2005
Forslag og vejledninger til syning af basistøj til drenge og piger mellem et og fire år. Med snitmønstre, klippeplaner og arbejdsbeskrivelser til: kjoler, nederdele, bukser, t-shirts, anorak, jakke, heldragt, pyjamas, kimono, Pippi-forklæde og hættetrøje
Titel: Sy sejt børnetøj
Forfattere: Leneé Grue,Louise Strand
Genre: hobby_fritid_hjem_have
Sammendrag: Instruktiv dansk sybog, der guider læseren trin for trin i at sy basis- og hverdagstøj til småbørn. Indeholder mønstre, klippeplaner og detaljerede vejledninger til kjoler, nederdele, bukser, T-shirts, anorakker, jakker, heldragter, pyjamas, kimonoer, forklæder og hættetrøjer til piger og drenge omkring 1-4 år. Fokus er på behagelige snit, der giver bevægelsesfrihed, samt på kreative detaljer med bånd, broderi og genbrugstekstiler. Bogen henvender sig til forældre og andre voksne, der vil sy personligt og funktionelt børnetøj på symaskine.
Type: Hardcover
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
orderly.shop
Industrivej 10, C/O Industrivej 10 3550 Slangerup
Sidst redigeret: 21.10.2026 kl. 00:42 ・ Annonce-ID: 26026549
