Billedgalleri
(1/3)
Fransk kogekunst – opskrifter (Bog)
Til salg40 kr.
Stand: Brugt - men i god stand
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Titel: Fransk kogekunst – opskrifter
Genre: kogebøger
Forlag: Alverdens Bøger
Sammendrag: Dansksproget kogebog med opskrifter fra det franske køkken. Fokus er på klassiske franske retter og teknikker til hjemmekokken, præsenteret i en traditionel opskriftsopbygning med ingredienslister og fremgangsmåde. Velegnet til læsere, der ønsker inspiration til franske måltider og selskabsmad.
Type: Hardcover
Illustreret kogebog om fransk kogekunst. Bogen samler opskrifter på klassiske franske retter og præsentere typiske råvarer som skaldyr, fisk, grøntsager, brød og vin. Den er udgivet på dansk og henvender sig til læsere, der vil lære at lave traditionel fransk mad i hjemmekøkkenet, fra forretter til hovedretter og muligvis desserter. Layout og omslag signalerer en klassisk, lidt ældre kogebog med farvefotos af retter og ingredienser.
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
orderly.shop
Industrivej 10, C/O Industrivej 10 3550 Slangerup
Sidst redigeret: 21.10.2026 kl. 00:08 ・ Annonce-ID: 26026174




