Billedgalleri
Originalt Georg Jensen Daisy vedhæng (3 led) m. lang kæde og æske
Til salg
Fri fragt + Tryg betaling 53 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Mærke: Georg Jensen
Køn: Kvinde
Hovedmateriale/sten: Forgyldt
Andet materiale/sten: Forgyldt
Klassisk og utrolig smukt Georg Jensen Daisy (Marguerit) vedhæng fra år 2000 med 3 led. Vedhænget måler 5 cm i længden og er udført i 18 karat forgyldt sterlingsølv med hvid emalje.
Stand:
Vedhænget fremstår i fantastisk stand. Der er absolut ingen afslag, skår eller ridser i emaljen, hvilket er sjældent for disse modeller.
Hvad medfølger:
• Originalt Georg Jensen 3-leddet marguerit-vedhæng.
• Guldfarvet halskæde på 108 cm. Den ekstra længde giver et flot, moderne look, men kæden kan også nemt lægges dobbelt om halsen for et mere klassisk udtryk (kæden er ikke original GJ).
• Flot smykkeæske til opbevaring (ikke original GJ-æske).
Smykket er naturligvis stemplet på bagsiden med det ovale Georg Jensen logo samt 925S som garanti for ægthed.
Pris: 900kr. (Bud modtages ved hurtig og ukompliceret handel)
Kan afhentes eller sendes på købers regning.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 6.10.2026 kl. 05:12 ・ Annonce-ID: 25561653


