Billedgalleri
Bullyland legetøj samlerobjekt retro urmand neanderthaler figur tyskland 🦴🌋
Til salg
Fragt fra 28,90 kr. + Tryg betaling 16 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Original Bullyland model fra det klassiske forhistoriske univers fra halvfemserne.
De rå detaljer om varen:
* Mål: Højde ca. 10 cm og bredde ca. 5,5 cm
* Producent og land: Bullyland – Made in Germany
* Karakter og variant: Neanderthaler urmand i dyreskind med stødtand/kølle i hånden og dolk i bæltet
* Årstal: Vintage model fra omkring 1990'erne
Mærkning og stempel:
Figuren er præget med det originale "© BULLYLAND" og "MADE IN GERMANY" stempel direkte i plastikken under fødderne, samt variantnavnet "NEANDERTALER" på ryggen, hvilket fuldstændig dokumenterer varens ægthed som en original model.
Varens stand:
Sælges i Brugt - men i god stand. Figuren er fuldstændig intakt og solid i plasten uden brud på den medfølgende stødtand. Der er kun helt minimale, overfladiske gnavmærker og let slid på malingen på de fremtrædende punkter (såsom håret, skindet og tæerne) efter normal opbevaring, helt som det fremgår af de detaljerede billeder. Selve plastikken er solid og uden brud. Sælges som en løs del helt som afbilledet uden yderligere papemballage.
Det er altid en kæmpe fest at gå på opdagelse i de private gemmer, og nu rydder jeg ud i min personlige samling for at give plads til nye eventyr! Hvad enten du mangler en specifik brik til samlingen, eller du som forælder leder efter noget slidstærkt kvalitetslegetøj med masser af sjov og nostalgi til ungerne, så smut endelig en tur ind forbi min brugerprofil. Hvis du bliver glad i låget af gode gamle retro sager, nostalgiske legetøjsfigurer, klassiske vintagefigurer og herlig popkultur merchandise fra barndommens guldalder i 80erne og 90erne, lægger jeg løbende seje actionfigurer, ældre plastikmænd og sjove samleobjekter op fra halvfemsernes absolut fedeste legetøjsuniverser. Hvis du vil svinge forbi og hente selv, står min mand klar med højt humør til at tage sig af alt det praktiske ved den fysiske overdragelse på adressen, så vi sikrer en lynhurtig og god handel ☕✨
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 28.9.2026 kl. 12:32 ・ Annonce-ID: 25336477