Billedgalleri
Ny retro kjole Jambymaj
Til salg
Fragt fra 28,90 kr. + Tryg betaling 44 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Størrelse: XXL
Materiale: Bomuld
Ny retro kjole syet i en lækker, kraftig vintage bomuldslærred. Det har det smukkeste retro-print med stort træ med blade i efterårsfarver i de mest klare, flotte farver.
Stoffet giver skørtet et helt fantastisk, struttende look og et tungt, elegant fald.
En lille vigtig detalje
Da kjolen var helt færdig, opdagede jeg desværre to bittesmå begyndende huller i stoffet helt nede i bunden på bagsiden. Jeg har udbedret fejlen professionelt ved at stabilisere stoffet med strygelærred på bagsiden..Der anes også en lille foldelinje helt tæt på, men på afstand og i bevægelse er det stortset usynlig (se de sidste billeder for tæt på-detaljer).
kjolen ville normalt koste 1.200 kr. Men grundet den lille udbedring i bunden, sælges den med 200 kr. rabat.
Str. 46
Brystmål 112 cm
Taljemål 108 cm
Hoftemål 160 cm
Længde 106 cm
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 5.10.2026 kl. 00:11 ・ Annonce-ID: 25205767



