Billedgalleri
(1/3)
Alle kan lære at lave mad : ministry of food af Jamie Oliver (Bog)
Til salg76 kr.
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Forfatter: Jamie Oliver
Sprog: Dansk
Antal sider: 359
Forlag: Lindhardt & Ringhof
Udgivelsesår: 2009
Opskrifter på nemme retter med trin for trin fotos og klare instruktioner så alle kan være med
Titel: Alle kan lære at lave mad : ministry of food
Udgave: 1. udgave
Genre: Kogebog
Sammendrag: Kogebog af Jamie Oliver, der med trin for trin-fotos og klare instruktioner lærer begyndere at lave hjemmelavet mad. Bogen gennemgår basisfærdigheder i køkkenet, fra at hakke grøntsager og tilberede kød til at lave simple pastaretter, supper, gryderetter, salater og desserter. Hver opskrift er forklaret i overskuelige trin med billeder, så det er let at følge processen. Fokus er på hverdagsmad, der kan laves uden særlige forkundskaber og uden avanceret udstyr, og som kan serveres for familie og venner. Bogen lægger vægt på at give mod på at komme i gang med at lave mad fra bunden og opfordrer læseren til at dele sine nye færdigheder og opskrifter med andre.
Type: Hardcover
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Yderligere tjenester

Orderly Shop - Gode brugte ting fra tidligere ejere - nyeste annoncer
Industrivej 10 3550 Slangerup
Sidst redigeret: 18.9.2026 kl. 05:16 ・ Annonce-ID: 25013234
