Billedgalleri
Bogstavhuset (Gennemført pædagogisk undervisningssæt) – Grethe Fisker
Til salg
149 kr.
Varebeskrivelse
📚 Lærerig, motiverende og komplet sprog- og begynderbog – Bogstavhuset 📚
Solidt og eftertragtet undervisningsmateriale til de 5-7 årige om bogstavernes magiske verden. En helt oplagt bog til ekstra træning derhjemme inden skolestart, til børnehaveklassen eller til sprog- og taleundervisning.
Om materialet:
Tag barnet med ind i et pædagogisk univers, hvor det bliver sjovt og trygt at knække læsekoden! Gennem historier og Per Tjørnilds pædagogiske tegninger lærer barnet bogstavernes lyde, navne og former at kende i et roligt og struktureret tempo. Dette sæt er fuldstændig komplet, hvilket betyder, at der udover den indbundne grundbog på 55 sider også medfølger det separate hæfte med idéforslag til de voksne på 16 sider samt de to originale bogstavark.
Specifikationer:
◆ Kategori: Undervisningsmateriale / Dansk / Bogstaver / Begynderlæsning / Indskoling
◆ Format: Hardcover, 55 sider + 16 siders hæfte & 2 bogstavark, illustreret
◆ Illustrator: Per Tjørnild
◆ Udgivelsesår: 1997
◆ Stand: Almindelig god stand (bemærk at der er skrevet et navn i bogen)
💳 Betaling: MobilePay eller bankoverførsel
📦 Fragt: Sendes for købers regning
✨ Kig endelig vores mange andre annoncer igennem. Vi har masser af spændende bøger til salg. Finder du mere der frister, laver vi en super god samlet pris til dig ✨
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 7.9.2026 kl. 16:46 ・ Annonce-ID: 24705676




