Billedgalleri
Håndlavet køleskabshylde i massivt fyrretræ – med magnetisk knivholder
Til salg
1.200 kr.
Varebeskrivelse
Dybde: 40 cm
Højde: 140 cm
Bredde: 80 cm
Sælger denne unikke, håndbyggede hylde i massivt fyrretræ, designet til at udnytte den ledige plads oven på og ved siden af køleskabet. Et smukt og funktionelt tilskud til køkkenet, som skaber ekstra opbevaringsplads uden at optage gulvplads.
Hylden er bygget i to dele, der tilsammen danner en praktisk reol med flere niveauer – perfekt til kaffegrej, krydderier, opbevaringsglas og køkkenredskaber. De naturlige, organiske kanter på hylderne er bevaret, hvilket giver et rustikt og personligt udtryk, og træet er fint slebet for en blød overflade. Hele hylden er behandlet med træolie/træbeskyttelse og er derfor moderat vandafvisende.
Mål:
Topmodul (til oven på køleskabet):
Bredde: 63,5 cm
Højde: 5,5 cm
Dybde: 38,2 cm
Sidemodul, del 1:
Bredde: 55,5 cm
Højde: 111 cm
Dybde: 19 cm
hylde i højde: 33,5 cm fra bunden af hylden
hylde i højde: 66,5 cm fra bunden af hylden
Sidemodul, del 2:
Bredde: 55,8 cm
Højde: 140 cm
Dybde: 17 cm
hylde: 33 cm fra bund
hylde: 74,4 cm fra bund
hylde: 116 cm fra bund
Medfølger: En krog til ophæng samt en magnetisk knivholder.
Bemærk: Øvrige genstande på billederne (kaffegrej, glas, krydderier, planter mv.) er kun til inspiration og medfølger ikke.
Skriv endelig ved spørgsmål! 🌲
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 5.9.2026 kl. 13:27 ・ Annonce-ID: 24629391