Billedgalleri
(1/3)
Didaktikken og individet : når senmoderne elever skal lære (Bog)
Til salg64 kr.
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Sprog: Dansk
Antal sider: 199
Forlag: Alinea
Udgivelsesår: 2013
Titel: Didaktikken og individet : når senmoderne elever skal lære
Forfattere: Mads Hermansen,Elsebeth Jensen,John Krejsler
Genre: uddannelse og didaktik
Sammendrag: Bogen rejser centrale spørgsmål om undervisning i det senmoderne samfund, herunder hvordan lærere kan arbejde med både fællesskab og individ, hvordan nyere psykologisk viden kan bruges i undervisningstilrettelæggelse, og hvilken rolle didaktik spiller i lærernes professionalisering.
Type: Paperback
Fagbog om didaktik, læring og undervisning i det senmoderne samfund. Bogen behandler skolens opgave med at udvikle elevernes faglige og personlige kompetencer samt balancen mellem fællesskab og individualisering i undervisningen. Der diskuteres nyere psykologisk viden om læreprocesser, undervisningsplanlægning og lærernes professionelle didaktiske refleksioner.
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Yderligere tjenester

Orderly Shop - Gode brugte ting fra tidligere ejere - nyeste annoncer
Industrivej 10 3550 Slangerup
Sidst redigeret: 11.9.2026 kl. 05:17 ・ Annonce-ID: 24589827