Billedgalleri
(1/3)
Ting jeg gjorde af Maren Uthaug (Bog)
Til salg40 kr.
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Forlag: Politiken
Titel: Ting jeg gjorde
Forfatter: Maren Uthaug
Udgave: 1. udgave
Genre: tegneserier, humor, kalenderbog
Udgivelsesår: 2021
Sammendrag: Humoristisk kalenderbog for 2022 med Maren Uthaugs striber "Ting jeg gjorde". Hver periode i kalenderen ledsages af en tegneseriestribe med skæv, ofte mørk humor om familieliv, parforhold, arbejde og hverdag. Kalenderen fungerer både som planlægningsredskab og som samling af Uthaugs bedste tegninger fra serien, målrettet voksne læsere, der følger hendes univers fra aviser og sociale medier.
Type: Hardcover
Årskalender for 2022 baseret på Maren Uthaugs populære tegneseriestribe "Ting jeg gjorde". Kalenderen er i aflange, boglignende format og indeholder en samling af Uthaugs bedste striber kombineret med kalenderfunktion, så man kan følge året uge for uge med korte, skæve hverdagssituationer og sort humor. Layoutet er minimalistisk med små stregtegninger og enkelte farveaccent er, typisk i rød og gul. Velegnet som skrivebords- eller vægkalender for læsere, der kan lide satiriske tegneserier og hverdagskomik.
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Yderligere tjenester

Orderly Shop - Gode brugte ting fra tidligere ejere - nyeste annoncer
Industrivej 10 3550 Slangerup
Sidst redigeret: 27.8.2026 kl. 05:17 ・ Annonce-ID: 24348818
