Billedgalleri
McKenna Brudekjole fra Rebecca Ingram - Et Maggie Sottero Brand
Til salg
4.000 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Størrelse: 38
Farve: Hvid
Smuk, let og luftig brudekjole fra Rebecca Ingram i farven Ivory. Så ikke kridhvid, men heller ikke beskidt hvid.
På overdelen er der blonde og perler. Front og sider har en nudefarvet stof, så det syner usynligt. Underdelen falder smukt i den bløde tyl.
Det perfekte mix af sexet og smukt-
Rebecca Ingram er et brand under Maggie Sottero, brandet beskrives:
Rebecca Ingram is designed for the bride who wants whimsy without all the fuss. These wedding dresses blend fresh style, lightweight comfort, and feminine bridal beauty, perfect for creating unforgettable memories without compromise.
Kjolen er i størrelse 38. Jeg har fået den tilpasset omkring barmen (Jeg er en 70E), samt skåret i længden. Jeg er 163 høj og havde 8 cm stilletter på. Og syntes måske den var til den lange side.
Købt i 2020 og brugt i 2021. Jeg har haft svært ved at skille mig af med den, men har ramt et punkt hvor jeg nyder billederne af den mere, så nu tænker jeg det er tid til den skal videre og gøre en ny brud glad.
Den er professionelt renset lige efter brylluppet, og har hængt i dragtpose siden, så den står fuldstændig som ny.
Nypris i 2020 var 9200 kr. Købt hos Von Barner Bride.
Til at starte med, har jeg ikke sat den på fiks og færdig, men skriv hvis du ønsker den tilsendt.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 19.9.2026 kl. 15:20 ・ Annonce-ID: 24269372

