Billedgalleri
Australsk Labradoodle hvalpe. Rejse klar d. 12.10.2026
Til salg
30.000 kr.
Varebeskrivelse
Alder: 1 uge
Australsk Labradoodle hvalpe.
(Må ikke forveksles med “alm” labradoodle eller blandings ALD, f2/f3 )
Både far og mor er 100 % ægte Australsk Labradoodle, og har oprindelse fra de bedste/fineste opdræt.
Her er tale om usædvanligt skønne hvalpe med den smukkeste pels i den absolut bedste kvalitet. Farven er rødbrun. Hvalpene opvokser i stuen og bliver på alle måder socialiseret så de får de bedste forudsætninger for at blive nogle skønne, kærlige og tillidsfulde familiehunde fra starten af livet.
Australske Labradoodle fælder ikke og er allergi-venlige. Pelsen skal naturligvis holdes, og man skal påregne lidt tid til pelsarbejde/børstning, alt efter hvor lang man ønsker pelsen skal være.
Australsk Labradoodle er en vidunderlig familiehund der elsker at være sammen med sin familie i hjemmet såvel som ude i naturen på løbe/cykle/gåture. Den kræver dagligt motion, leg og mental stimulering for at have et godt liv. Racen er yderst samarbejdsvillig og lærenem. Den knytter sig til sin familie, og holder samtidig let af både mennesker og andre hunde den kommer i kontakt med. Den er meget intuitiv, og er ofte brugt som servicehund med afsæt i dens enestående evne til at “tune” ind på dens omgivelser.
Hvalpene vil have fået ormekur, være chippet, vaccineret og have sundhedsbog fra dyrlægen inden de er rejseklar.
Begges afkom er avlsbeskyttet og bliver solgt med kontrakt om avlsforbud og krav om dokumentation fra dyrlæge på neutralisering.
Hvalpene er klar til at flytte til deres nye familier d 12/10.
Fra opdræt med mange års erfaring og rigtig mange lykkelige og tilfredse hundefamilier. Opkald er velkommen hvis i ønsker yderligere information.
Tlf 28714368
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 21.8.2026 kl. 20:03 ・ Annonce-ID: 24149546