Billedgalleri
JA, JEG ER PRÆMENSTRUEL, HVAD ER DIN UNDSKYLDNING FOR AT VÆRE EN IDIOT?, Uthaug
Til salg
Fragt fra 28,90 kr. + Tryg betaling 11 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Opret en pakke
Køb mere fra sælgeren og betal kun én fragtomkostning.
Varebeskrivelse
Hardback.
Superpænt eksemplar.
Kan sendes eller afhentes i Erritsø ved Fredericia.
Se også mine andre annoncer.
Udgivet af Pretty Ink Publishing, 2005. 1. udgave, 1. oplag.
Maren Uthaugs humoristiske gavebog er fyldt med skarpe, frække og rappe replikker til kvinder, der er trætte af bedrevidende chefer, påtrængende mænd, bagkloge venner og andre mennesker, der kan få pulsen op. Med masser af selvironi og bidende humor leverer bogen en lang række kontante svar, når de perfekte comeback ikke lige falder én ind i øjeblikket.
Illustreret med Mette Ussings karakteristiske tegninger og skrevet i Uthaugs velkendte, satiriske stil er bogen en underholdende lille udgivelse, der både fungerer som humoristisk gavebog og som et nostalgisk tilbageblik på 00’ernes skæve og politisk ukorrekte humor.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 8.8.2026 kl. 00:55 ・ Annonce-ID: 23766490




