Billedgalleri
Coton de Tulear - en han og en tæve tilbage
Til salg
15.000 kr.
Varebeskrivelse
Alder: 2 uger
Den 17. juli 2026 blev vores dejlige Coton de Tulear-kuld født. Hvalpene vil være klar til at flytte hjemmefra fra den 11. september 2026 (uge 37).
Én tæve er allerede reserveret, og vi har derfor stadig én tæve og én han , som søger deres kommende, kærlige hjem.
Mor, Thea, har DKK-stamtavle, og far, Lumi, har ligeledes DKK-stamtavle. Begge forældre er patellaundersøgt og øjenlyst med excellent bedømmelse.
De første fem billeder i annoncen er fra Theas sidste kuld.
Hvalpene vokser op midt i vores hjem i 3200 Annisse sammen med vores familie, som består af mor, far og fire børn på 21, 16, 16 og 10 år. De deler desuden hverdagen med deres mor, Thea, som er en kærlig, rolig og familieglad hund. Hun holder både af børn og voksne og er en naturlig del af vores familie.
Fra første dag bliver hvalpene en naturlig del af familielivet. De vil opleve hverdagens mange lyde og indtryk – børn, gæster, støvsuger, musik, bilkørsel og ikke mindst masser af kærlighed. Vi lægger stor vægt på tryghed, socialisering og gode oplevelser, så hvalpene får det bedst mulige fundament med videre i livet.
Far, Lumi, er også en legesyg, social og kærlig hund. Han bor i Vordingborg og har et dejligt og kærligt temperament.
Vi søger familier, som har tænkt beslutningen grundigt igennem, og som ønsker en hund som en naturlig og værdifuld del af familien. For os er det vigtigt, at kemi og forventninger passer begge veje, da vi ønsker de allerbedste hjem til vores små hvalpe.
Prisen pr. hvalp er 15.000 kr.
Ved reservation betales et depositum på 5.000 kr. Der medfølger DKK-købskontrakt.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 3.8.2026 kl. 21:02 ・ Annonce-ID: 23639736