Billedgalleri
Fashion Designer’s Handbook for Adobe Illustrator af Marianne Centner.
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 13 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Emne: Arkitektur og design
Engelsksproget paperback fagbog/lærebog om brug af Adobe Illustrator til fashion design. Bogen viser trin for trin, hvordan Illustrator kan bruges i designprocessen — fx til modeillustration, tekniske arbejdstegninger/flats, detaljer, farver og præsentation af designidéer.
Bogen er købt for 310 kr. i forbindelse med min tid på designskolen, men jeg har aldrig fået den brugt.
Stand: ubrugt og næsten som ny. Forsiden har et lille foldemærke/har været bukket og rettet ud igen (se sidste billede) - en ubetydelig skønhedsfejl - men ellers er bogen i rigtig flot stand.
Bemærk: Varen sendes via DBA Fiks færdig, så både betaling og fragt håndteres sikkert gennem platformen. Afhentning tilbydes ikke.
Da bogen er fra 2011, er den ikke nødvendigvis en manual til nyeste Illustrator-version, men den kan stadig være relevant som inspirations- og fagbog til fashion design, digital illustration, flats og præsentationsteknikker.
Info:
• Titel: Fashion Designer’s Handbook for Adobe Illustrator
• Forfatter: Marianne Centner
• Udgave: 2nd Edition
• ISBN: 9781119954842
• Sprog: engelsk
• Format: paperback
• Sidetal: 192 sider
• Forlag: Wiley
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 31.7.2026 kl. 19:32 ・ Annonce-ID: 23536114