Billedgalleri
To skønne Standard Schnauzer-hvalpe søger deres nye hjem.
Til salg
15.000 kr.
Varebeskrivelse
Alder: 11 uger
Vi har to skønne Standard Schnauzer-hvalpe til salg – en dejlig han Antonio og en sød tæve Aneela. Begge hvalpe er glade, nysgerrige og fulde af gåpåmod. De møder verden med masser af energi og interesse og er allerede godt i gang med at lære nye ting. Vi er begyndt på den almindelige hvalpetræning, hvor de blandt andet øver sig i at være trygge i forskellige situationer, lære gode hverdagsvaner og samarbejde med mennesker.
Standard Schnauzeren er en intelligent, loyal og alsidig familiehund, der knytter sig tæt til sin familie. Racen er aktiv, lærenem og velegnet til både familie- og hundesportsliv.
Inden hvalpene flytter hjemmefra, vil de være:
- Dyrlægeundersøgt, vaccineret (incl. rabies) og chippet
- Registreret i Dansk Hunderegister, samt DKK/FCI.
- Behandlet mod orm efter gældende anbefalinger
- Med sundhedsbog
Begge hvalpe sælges med DKK/FCI-stamtavle, hvilket er din garanti for et registreret opdræt med fokus på racens standard, sundhed og ansvarlig avl.
Du kan følge vores opdræt på Facebook under Kennel Ninopes, hvor vi løbende deler billeder og opdateringer af hvalpene.
Har du spørgsmål eller ønsker at høre mere om hvalpene, er du meget velkommen til at kontakte os. Vi glæder os til at høre fra dig og finde de helt rigtige familier til vores små schnauzere.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 13.9.2026 kl. 20:52 ・ Annonce-ID: 23302652