Billedgalleri
Israelsk 935 sølvbroche med koralcabochon
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 26 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Køn: Kvinde
Hovedmateriale/sten: Sølv
Andet materiale/sten: Halvædelsten
Vintage broche i 935 sølv, fremstillet i Israel. Brochen er udført i filigran- og granulationsarbejde med trekantet vedhæng og orange/rød - muligvis koral - cabochon i blomsterfatning.
Stemplet på både hebraisk (Medinat Yisrael – Staten Israel), ”Made in Israel” og 935, og denne type er noget sjælden ud fra en søgning på Google.
Orange/rød cabochon, sandsynligvis naturlig koral, ikke testet.
Mål:
• Længde: ca. 5,2 cm
• Bredde: ca. 3 cm
• Vægt: 5,34 gram
Stand:
Flot vintage stand med almindelige aldersrelaterede brugsspor. Se billeder for detaljer.
KØBSVILKÅR
Frokenlilly (Frøken Lilly) sælger som dansk virksomhed på Tradera. Virksomheden har dansk CVR-nr.: 45782158
Frøken Lilly sælger som virksomhed på Tradera.
Der gælder 14 dages fortrydelsesret efter loven. Køber betaler returfragten ved almindelig fortrydelse.
Ved køb via Tradera.se gælder 3 års reklamationsret for oprindelige fejl. Reklamationsretten omfatter ikke forhold, der er oplyst i annoncen, almindelig slitage, patina eller aldersrelaterede spor.
Varens stand og eventuelle bemærkninger fremgår af annoncen og billederne. Fuldstændige købsvilkår findes i min profiltekst.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 19.7.2026 kl. 15:21 ・ Annonce-ID: 23149997


