Billedgalleri
(1/7)
‼️Rolex Datejust - 16233‼️
Til salg39.995 kr.
Beskrivelse
Ikonisk Datejust i sublim sammensætning med sjælden blå skive!!🤩 Kig med⏬
Uret er konstrueret i Rolex eget stål og 18K guld og det spænder over 36mm. Det har en fantastisk god balance til sig og guld stål kombinationen fremstår specielt flot på Datejustens signatur Jubilee lænke og 18K lynætte🤩
Skiven er den ufatteligt smukke blå sunburst, der virkelig kommer til live i solen! Den binder uret sammen og katapulter uret til toppen af listen over de flotteste og mest tidsløse modeller, nok nogensinde lavet!
Uret fremstår i fantastisk stand og dateret til 1996. Det er derfor udstyret med den enormt eftertragtede no holes case , stram lænke, stram clasp, dejligt tykke horn, ren safirglas og en 18K lynætte der fremstår i nærmest ny stand - Det bliver altså ikke bedre!
Du har selvfølgelig også alle Datejustens signatur træk, Jubilee lænke, 18K guld lynætte, dato loop, åben krone og meget mere!
Så for at opsumere får du altså safirglas, vanvittigt stabilt urværk, en af de smukkeste Datejust kombinationer, no holes case, et fuldt sæt og det bedst prissatte eksemplar på markedet!
Fuldstændig vild value for money!
Uret er nyligt serviceret og går fuldstændigt perfekt. Det måler til +1 sekund i døgnet med en amplitude på 295. Der medfølger naturligvis 1 års garanti på værket
Basis information:
🔷 Ref: 16233
🔷 Movement: Automatisk
🔷 3135 Værk
🔷 Stand: 94/100
🔷 36mm
🔷 1996
🔷 10 ATM / 100M💧🤿
🔷 Safirglas
🔷 48 Timers gangreserve
Medfølger: Ur pouch og købsfaktura
🔥Pris: 39.995,-🔥
Byttepris: 43.500
CwTimepieces
CVR: 44980398
Følg med på Instagram, hvor de skarpe priser kommer op først!
https://www.instagram.com/cwtimepieces/
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Stand
- Brugt - men i god stand
- Mærke
- Rolex
- Køn
- Unisex
Lokation

CwTimepieces
Sælgers anbefalede annoncer
| Annonce-ID | 22953846 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 12.7.2026 kl. 00:33 |