Billedgalleri
(1/5)
Asko integrerbar køle-fryseskab RBR576DNC1 - D19260
Til salg7.790 kr.
Beskrivelse
Brugt køleskab med 24 mdr. garanti – Brugt Asko køle-fryseskab til integration med med189 ltr. køle- og 98, ltr. frysekapacitet samt Wi-Fi funktion. Rigtig flot køleskab med få brugsspor - næsten som nyt!! Du er altid velkommen til at besigtige produkterne på vores lager i Glostrup inden køb.
BEMÆRK VENLIGST: dette køle/fryseskab er til integration, hvor du selv montere den frontlåge, der matcher lågerne i resten af dit køkken.
Alle produkter fra Recirk er certificeret, repareret, testet og klargjort af godkendte teknikere på eget værksted. Hos Recirk kan du være lige så tryg ved at købe genbrugte hvidevarer som helt nye – vi giver altid 24 mdr. garanti på brugte hvidevarer
pdf brugsanvisning > KLIK HER
ASKO RBR576DNC1, indbygget køleskab, har et tydeligt og brugervenligt touchdisplay i farver og WIFI-forbindelse til den medfølgende ConnectLife-app. De unikke Dura Fresh-skuffer har individuel temperaturregulering og automatisk fugtighedsregulering, hvilket skaber perfekte betingelser for dine friske madvarer.
Opti flow+: Opti Flow+ sikrer, at den kolde luft er i konstant bevægelse og når ud til alle dele af køleskabet og Dura Fresh-skufferne. Det holder madvarerne friskere og mere velsmagende i længere tid og hjælper med at bevare de sunde næringsstoffer. Den specielle bagvæg er designet med mange lufthuller, som fordeler den kolde luft jævnt ud i alle hjørner af køleskabet.
TFT-display i fuld farve: Vi har designet en intuitiv grænseflade med et smart TFT-display, så du kan få mest muligt ud af vores funktioner. På displayet er det let at forstå og bruge selv de mest avancerede funktioner. Det består af en guide med farvebilleder om opbevaringstemperaturer og giver hurtig adgang til forskellige tilstande og indstillinger, så du kan spare tid og energi og opbevare madvarerne perfekt.
Automatisk fugtighedsregulering: Bibeholdelse af den rette luftfugtighed er afgørende for både hygiejne og friskhed. Den automatiske fugtighedsregulering sikrer optimal fugtighed i frugt- og grøntsagsskuffen. Fugtmembranen, der er nem at rengøre, regulerer fugtigheden. Membranen åbnes automatisk for at reducere overskydende fugtigheden eller hæver fugtighed, når den er for lav. På den måde udtørrer eller rådner dine produkter ikke, men forbliver friske og velsmagende.
Specifikationer
Kølekapacitet: 189 Liter
Fryserkapacitet: 98.4 Liter
Lydniveau (maks.): 32 dB(A)
Klimaklasse: Udvidet tempereret (SN), Tempereret (N), Subtropisk (ST), Tropisk (T)
Kølemiddel: R600A
Stjernemærkning: Friske fødevarer, Køling
Alarm ved åben dør
Energiklasse: C
Estimeret energiforbrug pr. år: 99.65 kWh
Lysstyrke: 12 W
Tilslutningseffekt: 215 W
Nominel strøm: 1.2 amp
Frekvens: 50 Hz
Mål (HxBxD): 177.2 × 55.7 × 54.5 cm
Dørhængsel: SoftClose hængsel - dør til dør
Fødder: 4 faste fødder
Dørhængsling: Venstre, vendbar
Minimum indbygningshøjde: 1775 mm
Minimum indbygningsbredde: 560 mm
Dybde til installation (inkl. ekstra afstand til væggen): 560 mm
Max. højde på niche dimensioner: 1780 mm
Max. bredde til niche dimensioner: 570 mm
Længde på strømkabel: 3.0 m
Nettovægt: 86.5 kg
Hos Recirk arbejder vi aktivt med genbrug af hårde hvidevarer, såvel brugte som helt nye. Brugte hvidevarer repareres, istandsættes, testes og klargøres så de stadig kan bruges i mange år fremover og dermed sparer miljøet for unødigt ressourceforbrug. Nye hvidevarer som f.eks. har en defekt eller transportskade repareres, testes og istandsættes, så nye funktionsdygtige produkter ikke bare går til spilde – Hos Recirk har vi eget værksted med dygtige teknikere som ikke laver andet og derfor leveres alle produkter også med 24 mdr. garanti, hvad enten det er en ny eller brugt hvidevare.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Stand
- Brugt - men i god stand
Lokation
Sælgers anbefalede annoncer
| Annonce-ID | 22392280 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 23.6.2026 kl. 18:26 |
