
Billedgalleri
Under nålen,
Til salg
100 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Bogen er en uortodoks og hudløst ærlig fortælling om 150 inspirerende tatoveringer og de 20 kendte danskere, der bærer dem på kroppen.
Siderne er fyldt med blæk på nøgen hud samt billeder af både fascinerende, farvestrålende og falmede tusser.
Men ligeså meget som det er en bog om kropskunst, handler den om det levede liv, der ligger bag motiverne – om ungdom, følelsen af uovervindelighed, om at fortryde, blive klogere på sig selv og om at finde sin egen stil og stå ved, hvem man er.
Medvirkende i bogen tæller blandt andre:
Sara Bro, Puk Damsgård, Emil og Theis Midé Erichsen, Christian Fuhlendorff, Le Gammeltoft, Jan Grarup, Markus Grigo, Kesi, Naser Khader, Simon Kvamm, Petra Nagel, Astrid Olsen, Thomas Rathsack, Umut Sakarya, Jesper Skibby, Pernille Skipper, Ibi Støving, Eric Vildgaard, Timm Vladimir og Johan Wohlert.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 7.6.2026 kl. 13:15 ・ Annonce-ID: 2224640









