Billedgalleri
Håndlavet keramik – flot stentøjssæt (5 dele)
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 19 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Super smukt og unikt sæt af 5 håndlavede keramikskåle, der er designet til at passe perfekt ind i hinanden.
Skålene er lavet i et organisk, tidløst design med en let asymmetrisk/dråbeformet kant, hvilket gør dem utrolig dekorative, både når de står på række eller stablet.
Glasur: Kontrastfyldt og varmt udtryk med en dyb, rødbrun/orange glasur indvendigt og en lys, rå sandfarve på ydersiden.
Stand: Rigtig flot stand uden skår.
Unika: Sættet er ægte studio-keramik. Bunden på den mindste skål er indridset med kunstnerens initialer "GKM" samt årstallet "2000".
Perfekt til servering af alt fra snacks, nødder og tapas-tilbehør i de små til salater, supper eller frugt i de store – eller blot som et smukt blikfang i indretningen.
Sælges samlet.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 16.6.2026 kl. 19:41 ・ Annonce-ID: 22237682

