Billedgalleri
(1/3)
Hverdagsmad med frugt og bær fra River Cottage af Hugh Fearnley-Whittingstall (B
Til salg60 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Forfatter: Hugh Fearnley-Whittingstall
Sprog: Dansk
Antal sider: 415
Forlag: Strandberg Publishing
Udgivelsesår: 2014
Over 180 opskrifter hvor frugt bliver brugt på alle tænkelige måder, i salater og sammenkogte retter, på pizzaer og som morgenmad, i kager og desserter og som saft og chutney
Titel: Hverdagsmad med frugt og bær fra River Cottage
Genre: kogebøger
Sammendrag: Kogebog med mere end 180 opskrifter fra Hugh Fearnley-Whittingstall og River Cottage, der viser, hvordan frugt og bær kan bruges i daglig madlavning. Bogen dækker alt fra salater, supper og sammenkogte retter til pizza, morgenmad, kager, desserter, safter og chutney. Fokus er på at udnytte frugt og bær på mange måder, så de indgår i både salte og søde retter og gør hverdagsmaden mere varieret og grøn. Retterne er tænkt til almindelig hjemmelavning og til folk, der vil have inspiration til at bruge frugt som en naturlig del af måltidet.
Type: Hardcover
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 21722971 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 27.5.2026 kl. 05:17 |
