Billedgalleri
Ægte Gammeldags Labradorhvalpe
Til salg
13.500 kr.
Varebeskrivelse
Alder: 1 uge
Vores brune gammeldags labrador Maggie har lige fået 8 dejlige hvalpe d 31/5. Det er racen med det karakteristiske brede hoved, kraftigere bygning og roligere temperament. Maggie har fået 4 brune tæver og 4 sorte drenge.
Vi leder derfor efter det helt rigtige hjem til vores dejlige hvalpe, og det er vigtigt for os, at vi finder det rigtige match.
Maggie er en utrolig flot, rolig og afbalanceret brun gammeldags labrador med en flot stamtavle+, hvor hun også er testet for øjensygdomme.
Faren hedder Buster og er en flot sort ægte gammeldags labrador uden stamtavle.
Vores hvalpe opdrættes kærligt i vores hjem, hvor de vil vokse op i et trygt og omsorgsfuldt miljø sammen med vores børn. Hvalpene vil få lov at bevæge sig rundt i huset og i haven, der grænser op til engen og åen. Her vil de blive vant til alle dagligdagens lyde og få stimuleret deres sanser. Vi vil samtidig begynde at træne de gængse kommandoer som “kom” og “sit” samt renlighedstræning, så de kommer godt på vej.
Vores mål er at avle sunde, sociale og velafbalancerede hvalpe, der vil blive fantastiske familiehunde. Hvalpene vil være klar til at flytte sammen med deres nye familie i uge 30, og I vil selvfølgelig få lov at følge den hele vejen.
Hvalpene bliver vaccineret og sundhedstjekket hos vores dyrlæge inden de flytter hjemmefra, og de vil få halsbånd, foder, tæppe og tøjdyr der dufter af mor og de andre søskende med sig.
Kontakt meget gerne på sms eller ved opringning. Vi sender gerne flere billeder og video, og vil ligge nye billeder på annoncen løbende.
Mvh
Uffe 26189801. Stine: 26115630
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 3.6.2026 kl. 06:06 ・ Annonce-ID: 21691506