Billedgalleri
(1/4)
Carla Sutera Sardo - Camouflage
Til salg3.725 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
CARLA SUTERA SARDO (Agrigento, 1983) er gået ind i fotografiet af passion i løbet af universitetsårene mellem Palermo og Rom. Efter den indledende tilgang til fotografiet, som autodidakt, gennem “self-portrait”, retter hun sig mod en større eksperimenteren, som er knyttet til de mest usædvanlige og urørte aspekter af den sicilianske natur og udvikler et personligt sprog, der gør hende i stand til at udtrykke sin opfattelse af tingene gennem kameraet. Hendes forskning fokuserer på kvinden og kommunikationen mellem kroppe og landskaber. Den konstante intention er at skabe drømmeagtige billeder, suspendere tidens gang.
Hendes fotografier er blevet publiceret i magasiner som L'oeil de la Photographie og Vogue Italia og har modtaget anerkendelser som Sony World Photography Awards, Siena Photography Awards og Prix de la
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 20814556 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 25.4.2026 kl. 06:40 |