Billedgalleri
(1/3)
Et liv på kanten af B.S. Christiansen (Bog)
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.\n \n
Sprog: Dansk
Antal sider: 363
Forlag: Aschehoug
Udgivelsesår: 2004
Den tidligere jægersoldat (f. 1952) fortæller om sin barndom, den hårde uddannelse i militæret og karrieren i Jægerkorpset. Han fortæller om sin livsfilosofi, hvor den mentale indstilling er menneskets vigtigste redskab. En livsfilosofi han viderebringer som foredragsholder og rådgiver for erhvervsfolk og eliteidrætsudøvere
Titel: Et liv på kanten af B.S. Christiansen (Bog)
Forfatter: B.S. Christiansen
Sammendrag: B.S. Christiansen deler sin livshistorie fra en elektriker til en af Danmark's mest efertragtede coaches. Han beskriver udfordringerne ved Navy Seals træning i Florida og hans erfaringer som elite soldat. Han fortæller om den mentale indstilling, der er nødvendig for at overleve og succesrigt føre eliteidrætsudøvere til sejr.
Type: Hardcover
\n \n
\n \n
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 20763707 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 23.4.2026 kl. 05:23 |
