Billedgalleri
FREJ brokbuks, buks til lindring af lyskebrok før/efter operation.
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 17 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Varebeskrivelse
Størrelse: L
Materiale: Bomuld
Farve: Grå
Brugt 2 måneder. Pris fra ny 1.055,-.
Hvorfor ikke spare penge og købe brugt? De er nyvaskede 😊
Fra forhandlerens hjemmeside:
"Behagelige brokbukser i blødt bomuldsmateriale, som giver konstant kompression. Anvendes ved konservativ behandling af let eller moderat lyskebrok samt efter operation med henblik på hurtigere mobilisering, smertelindring og forebyggelse af eventuelle ilbagefald. Bukserne har lommer på begge sider, som er beregnet til indføring af pelotter. ”Flade” pelotter medfølger. Hvis der ønskes øget tryk, kan der placeres en konveks pelotte i lommen. Konvekse pelotter bestilles separat.
Frej giver optimal støtte ved lyskebrok og anvendes i stedet for almindelige underbukser. Bukserne er syet i forskellige kompressionszoner for at give optimal støtte, hvor der er behov for den."
Se mere:
https://dk.nordicare.se/brack/brackbyxor/frej
Inklusiv et sæt ekstra pelotter:
https://dk.nordicare.se/brok/brokbaelte-brokbandage/extra-pelotter.
Brok, indeklemt lyskebrok,
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 21.4.2026 kl. 11:06 ・ Annonce-ID: 20720405


